Lehmanns Brothers – vrchol Barevné planety 2021?

Home / News / Lehmanns Brothers – vrchol Barevné planety 2021?
Lehmanns Brothers – vrchol Barevné planety 2021?

Lehmanns Brothers – vrchol Barevné planety 2021?

Lehmanns Brothers se vyznačují stylem, který vždy upoutá pozornost veřejnosti. Jejich groove kombinuje jazzové akordy s prvky hip-hopu, neo-soulu a house. Jsou skvělým příkladem toho, jak může vypadat současná interpretace jazzu, funku a afrobeatu. James Brown, Jamiroquai, The Roots a A Tribe Called Quest jsou hlavními vlivy této jedinečné kapely.

Skupina vznikla v roce 2013 v Angouleme ve Francii a tvoří ji Julien Anglande (zpěv), Alvin Amaïzo (kytara), Dorris Biayenda (bicí), Florent Micheau (saxofon), Clément Jourdan (baskytara) a Jordan Soivin (pozoun). Od začátku kapela každoročně cestovala po celé Evropě. Jmenujme jen několik jejich živých vystoupení: Montreux Jazz Festival, Hutball Dresden, Mnop Terasson Festival, Fusion Festival, South London Soul Train, Breminale Bremen, International Culture Exchange Freiburg. Vystupovali také mimo Evropu, například Dimaa Jazz Festival v Alžírsku a na Kaliningrad Jazz Festivalu v Rusku. Kapela sdílela pódia s Wu Tang Clan, Fredem Wesleym a Maceem Parkerem.

Jejich diskografie obsahuje dvě EP, z nichž „Not that crazy“ bylo vydáno v roce 2015 vlastní produkcí a „Another Place“ vydalo v roce 2019 vydavatelství Irma Records.

Na roky 2021 a 2022 je plánováno celosvětové propagační turné.