World Music scéna 2023 (Mírové náměstí)

Home / Harmonogram (Line-Up) / World Music scéna 2023 (Mírové náměstí)

WORLD MUSIC SCÉNA, Mírové náměstí (změna programu vyhrazena)

14:00 |   ROCKET DOGZ /CZ/

15:30 |   MR LOCCO /CZ, Bulharsko, Kolumbie, Mexiko, Peru/

17:15 |  AFRODREAM /Senegal, Itálie, Martinik, Argentina/

19:00 |   ČVRGE /Srbsko, balkan/ska /

20:50 |   TRIXSTAR /Írán, Německo/

ČVRGE (Srbsko)
Srbská ska/punková kapela Čvrge se členy z měst Požarevac, Ruma a Kragujevac vznikla v roce 2011 pod původním názvem Serbska. Zakládající členové Danijel Panić a Miodrag Milovanović chtěli svou hudbu utvářet kolem těžkých kytar, melodických trumpetových partů a povznášejících ska rytmů spolu s humornými texty, které řeší aktuální společenské problémy.

TRIXSTAR (Írán, Německo)
TriXstar je německo-perská zpěvačka známá pro svou jedinečnou směs reggae a dancehall hudby. Narozena v Íránu, ale vyrostla v Německu, TriXstar čerpá z obou kultur, aby vytvořila hudbu, která je posilující a promlouvá ke svým posluchačům na mnoha úrovních. Svým chraplavým hlasem a hlubokým altovým zabarvením dodává texty, které oslovují ženy a vybízejí je, aby unikli genderově specifickým rolím a žily naplno.

AFRODREAM (Senegal, Itálie, Martinik, Argentina)
Zvuk kapely je výsledkem setkání hudebníků s výrazně odlišným kulturním a hudebním zázemím (Senegal, Itálie, Martinik, Argentina), kteří však mezi sebou našli rytmickou i melodickou rovnováhu.

MR. LOCO (CZ, Bulharsko, Kolumbie, Mexiko, Peru)
Mr. Loco je kapela s mezinárodním obsazením. Hraje zejména v České republice, ale i různě po Evropě. Vznikla koncem roku 2010. Frontmanem je Filip Flusser (kytara, zpěv, bouzouki), který předtím působil i v kapelách Temperamento, Luca Brasi a Artery. Kořeny Filipa Flussera sahají na Balkán – kapela kombinuje rázný balkánský folklór okořeněný prvky latiny, reggae, ska, punku a hip hopu.